AdWords čekají další vylepšení - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

AdWords čekají další vylepšení

Na oficiálním blogu Google AdWords dnes vyšel článek, který představuje nová vylepšení. V nejbližší době nastanou totiž v AdWords velké změny, zejména co se týká skóre kvality. Co se změní?

Na oficiálním blogu Google AdWords dnes vyšel článek, který představuje nová vylepšení. V nejbližší době nastanou totiž v AdWords velké změny, zejména co se týká skóre kvality. Co se změní?

  • Výpočet skore kvality by měl být přesnější – kvalita reklamy se bude vyhodnocovat po každém vyhledávacím dotazu. Google si od vylepšení slibuje – jak jinak – vyšší relevanci zobrazovaných reklam vůči vyhledávanému dotazu.
  • Skóre kvality bude inzerentovi také zobrazeno přesněji. Dosud bylo prezentováno pouze ve 3 stupních: slabé, OK a skvělé, leccos napověděla i minimální nabídka (min bid). Nyní by měla být zavedena stupnice od 1 do 10, přičemž 10 znamená nejvyšší kvalitu.
  • Zmizí minimální nabídka (minimum bid) jak ji známe dosud. Nová metrika pro kvalitu slova bude minimální nabídka pro umístění na 1. stránce výsledků (first page bid). U kličových slov zmizí i status neaktivní pro vyhledávání, to znamená, že i méně kvalitní slova mohou v budoucnu teoreticky spustit reklamu.

Osobně jsem na přínos změn velmi zvědavý, na praktické zhodnocení a postřehy si ale budeme muset ještě chvíli počkat.

Více se o vylepšeních dočtete na zmíněném blogu AdWords a v novém FAQ.

Datum vydání: 22. 8. 2008

Školení online marketingu

  • Jak přivádět na web návštěvnost.
  • Jak fungují vyhledavače a PPC kampaně.
  • Jak udělat z uživatele zákazníka.

Více o Školení online marketingu »

Přihlásit se k odběru newsletteru

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Autor

Přemysl Žák

Názory k článku „AdWords čekají další vylepšení“

Zatím žádné názory Přidejte svůj