Blog – Google AdWords - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

Blog – Google AdWords

 • Responzivní reklamy

  Uplynulý rok byl ze strany Google ve znamení velkých změn. Po odstranění pravého sloupce ve vyhledávání a změny formátu inzerátů přišel Google postupně od července s další novinkou, kterou jsou responzivní inzeráty v obsahové síti.

  6. 1. 2017 Kateřina Neugebauerová Žádné názory
 • Dynamické reklamy ve vyhledávání

  Dynamic Search Ads neboli dynamické reklamy ve vyhledávání nabízejí snadný způsob, jak reklamu ve vyhledávání Googlu zacílit na veškerý obsah vašeho webu, a to bez zdlouhavého vytváření kampaní a sestav klasickým způsobem. Manuální vytváření klasických reklam tím samozřejmě neodpadá - DSA je spíše vítaný doplněk a urychlení celého procesu. Skvěle se hodí pro rozsáhlejší webové stránky a e-shopy, kde pracujeme s tisíci položek, které chceme co nejrychleji kompletně pokrýt reklamou ve vyhledávání, jejíž vytváření nám zabere i několik měsíců.

  14. 7. 2016 Jakub Sehnal Žádné názory
 • Konec jedné éry, aneb AdWords včera a dnes

  Poměrně čerstvou událostí, která může zdánlivě působit jako „velký třesk“ v oblasti PPC reklamy, je oznámení Googlu o zastavení zobrazování reklamních sestav na pravé straně výsledků vyhledávání. Na otázky, co může tato inovace znamenat pro inzerenty a zda v sobě nese potenciál dlouhodobé změny uvažování o digitálním marketingu jako celku, jsme si pokusili odpovědět i v Dobrém webu.

  25. 2. 2016 Michal Mládek Žádné názory
 • Dvěma úhly pohledu: hodnocení právě uplynulého běhu projektu DigiAka

  Digitální agentura Dobrý web a Asociace komunikačních agentur (AKA), zastoupená svou sekcí Digitální agentury otevírají již třetí běh vzdělávacího projektu Akademie digitálního marketingu DigiAka. Při této příležitosti jsme vyzpovídali úspěšnou absolventku druhého běhu, Evu Zehnálkovou, společně s Evou Sommerovou, marketingovou manažerkou společnosti Channel Crossings, jenž na projektu participovala jakožto potenciální zadavatel kampaní.

  8. 2. 2016 Petra Pangrácová Žádné názory
 • Optimalizace reklamní sítě Google AdWords

  Inzeráty v obsahových sítích je možné šířit díky milionům webů v partnerské síti AdWords do celého světa. To je opravdu mnoho ploch, na kterých se naše reklama může zobrazit. Proto je velmi důležité se zamyslet, jak reklamu správně zacílit, optimalizovat a k jakému cíli ji směřovat.

 • 12 tipů pro úspěšnou zahraniční PPC kampaň

  Zvažujete investici do PPC v jiné zemi nebo jazyce, než je ten váš? Pohybovat se s PPC v mezinárodním prostoru se zdá na první pohled obtížné. Při dodržení určitých zásad se ale fatálního neúspěchu obávat nemusíte.

 • Běží vaše PPC kampaně stále na plný výkon?

  Zkontrolujte si svůj účet krok po kroku… 

  Rozhraní AdWords, Skliku a dalších inzertních systémů se mění téměř každý den. Někdy je změna výrazná, jako například nedávné spuštění retargetingu Sklikem, jindy zase tak nepatrná, že ji běžný inzerent ani nezaznamená. Každodenní rutina nás navíc svádí jen k úpravám, na které jsme dlouhodobě zvyklí. Pokud ale chcete být úspěšní, musíte neustále hledat nové postupy a zdokonalovat ty stávající. S tím souvisí i zpětná kontrola již vytvořených kampaní.

  26. 2. 2014 Tomáš Turek Žádné názory
 • AdWords Search Funnels, aneb kudy chodí zákazník

  Nahlížíte do svého účtu AdWords a přemýšlíte, jakou hrají roli klíčová slova, sestavy nebo celé kampaně, které sice zaznamenávají solidní návštěvnost, ale neprodávají? Zajímá vás, jak dlouho trvá návštěvníkům vašeho webu, než se rozhodnou ke konverzi? Odpověď na tyto a i jiné otázky můžete najít v přehledu AdWords Search Funnels.

  27. 3. 2013 Martin Volák Žádné názory
 • Rozšiřujeme nabídku našich školení

  Počet školení, které pro vás pravidelně pořádáme, se vyšplhal na rovných 20 (plus jeden online kurz). Těší nás, že si z našich školení odnášíte plno nových poznatků a strávený čas hodnotíte jako užitečný. Podívejte se, co jsme pro vás od léta připravili.

  23. 10. 2012 Dagmar Plotěná Žádné názory
 • Import a export kampaní mezi Sklikem a AdWords

  Pryč jsou časy, kdy exportovat vytvořené PPC kampaně mezi různými reklamními systémy představovalo problém, řešitelný pouze s použitím maker v Excelu. Kampaně, vytvořené pro Google AdWords, šly do Skliku importovat poměrně snadno. Opačný ale postup narážel zejména na nedostatky Skliku. Webové rozhraní Skliku stále nedosahuje uživatelského pohodlí, které nabízí konkurenční Google AdWords, nicméně právě v oblasti vzájemného importování vytvořených kampaní došlo k podstatnému zjednodušení.

  5. 3. 2012 Anna Marie Dostálová 2 názory
 • Optimalizace cílových stránek pro PPC kampaně

  Náklady na prokliky a tudíž i náklady na získání zákazníka z PPC kampaní se s nárůstem konkurence neustále zvyšují. Každý příchozí návštěvník z PPC kampaně, za kterého zaplatíme a opustí web bez dokončení konverze, je proto drahou ztrátou. Na vině může být nejen špatně zacílená inzerce, ale i špatně fungující webové stránky.

  26. 9. 2011 Michal Mach 4 názory
 • Studie českých e-shopů 2011

  Většina provozovatelů internetových obchodů se snaží své weby posouvat dále směrem k vyšším obchodním výkonům, mnohdy jim v tom však brání řada problémů – často i snadno odstranitelných.

  19. 9. 2011 Adam Vrána Žádné názory
 • Newsletter: Reklama na YouTube pomocí Google AdWords

  YouTube navštíví každý měsíc 76 % českých uživatelů internetu, jsou zde zastoupeny všechny věkové skupiny a začít inzerovat zde můžete téměř okamžitě. Široké možnosti cílení a využití různých formátů přivádí na YouTube stále více inzerentů. Proto jsme se rozhodli vám v březnovém newsletteru poodhalit něco z tajemství inzerce na YouTube.

  8. 3. 2011 Helena Šimková Žádné názory
 • Nastavení experimentů v Google AdWords
  20. 12. 2010 Žádné názory
 • Analýza konkurence v AdWords – porovnejte výkon s ostatními
  Američtí uživatelé Google AdWords se mohou těšit z dalšího užitečného nástroje, který se objevil v jejich rozhraní. Funkce Analyze Competition poskytuje celou řadu zajímavých a nových informací o inzertním prostředí, které pomohou při identifikaci dalších vhodných příležitostí pro zkvalitnění účtů.
  21. 6. 2010 Tomáš Hajduk Žádné názory
 • Tvorba grafické reklamy v AdBuilder
  20. 4. 2010 Aleš Fodor Žádné názory
 • AdWords čekají další vylepšení
  Na oficiálním blogu Google AdWords dnes vyšel článek, který představuje nová vylepšení. V nejbližší době nastanou totiž v AdWords velké změny, zejména co se týká skóre kvality. Co se změní?
  22. 8. 2008 Přemysl Žák Žádné názory
 • Novinky v obsahové síti Google AdWords
  Google oznámil několik vylepšení pro obsahovou síť v Google AdWords. Doposud se cena za proklik nastavovala pro obsahovou síť jako celek. Nyní je možné určit maximální cenu pro jednotlivá vybraná umístění. Zvyšováním nebo naopak snižováním cenové nabídky na konkrétní weby je možné lépe kontrolovat návratnost investic do obsahové sítě.
  22. 7. 2008 Ivana Novotna Žádné názory
 • Newsletter: Musíte být v AdWords na první pozici?
  Možná si říkáte, co je to za nesmyslnou otázku - samozřejmě, že potřebujete být na prvním místě, nejlépe na všechna klíčová slova ve vaší PPC kampani. Zamysleli jste se ale nad tím, proč o první pozice usilujete?
  1. 7. 2008 Přemysl Žák Žádné názory
 • Základy práce s AdWords Editorem - 3. díl
  V předchozích dílech seriálu o Google AdWords editoru jsme si ukázali, jak aplikaci nainstalovat, jak vypadá její uživatelské prostředí a jak v ní vytvářet a editovat reklamní kampaně a sestavy. V dnešním, třetím dílu, se podíváme na to, jak vytvořené kampaně exportovat do různých formátů pro použití v jiných reklamních systémech. Ukážeme si také další užitečné nástroje.
  28. 5. 2008 Přemysl Žák Žádné názory