Minulý měsíc na Přístupnost.cz - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

Minulý měsíc na Přístupnost.cz

Po anotaci o spuštění projektu Přístupnost.cz vám budeme pravidelně přinášet souhrnné info, co bylo na projektu Přístupnost zveřejněno a co se domníváme, že bylo zajímavé si přečíst...

Proč vlastně věnujeme tolik pozornosti přístupným webům? Třeba proto, že podle studie ČSÚ je téměř každý desátý občan ČR zdravotně postižený. Ze závěru této publikace vyplývají zajímavé výsledky.

Druhý článek jsme zaměřili na ověřování přístupnosti. Účinnou pomůckou při testování jednotlivých pravidel přístupnosti webových stránek mohou být například tyto online nástroje. Díky nim webmasteři či správci stránek budou schopni urychlit ověřování některých pravidel.

Že otázka přístupnosti nezávisí jen na dodržování pravidel, ale také na zkušenostech a znalostech potřeb uživatelů popisuje příspěvek Myslete na přístupnost při tvorbě webu. Pochopit význam jednotlivých doporučení a jejich přínos pro uživatele je vlastně jádro Pudla celé přístupnosti.

Článek je mimo jiné stručným vodítkem, které by vám mohlo pomoci vytvořit nový web již od počátku přístupný.

V dalších článcích se budeme věnovat některým řešením konkrétněji.

Datum vydání: 4. 7. 2008

digiaka

Přihlásit se k odběru newsletteru

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Autor

Ivana Novotna

Názory k článku „Minulý měsíc na Přístupnost.cz“

Zatím žádné názory Přidejte svůj