Blog – Přístupnost - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

Blog – Přístupnost

 • Rozhovor s vítězem posledního ročníku WebTop100

  Po roce opět otevíráme přihlašování projektů do tradiční soutěže WebTop100. Při té příležitosti jsme se rozhodli vyzpovídat Davida Fišera, zástupce loňského vítěze soutěže, společnosti Vodafone. 

  18. 5. 2016 Petra Pangrácová Žádné názory
 • Hodnocení webu z pohledu uživatele

  O úspěchu, či neúspěchu webové stránky čím dál více rozhoduje její použitelnost. Jejími hlavními úkoly je zařídit, aby návštěvník našel požadované informace snadno a rychle, a podporovat tak celkové cíle webu. Typicky tedy přeměnit návštěvníky v zákazníky, kteří se na web vracejí a opakovaně nakupují.

  2. 5. 2016 Petr Žďárský Žádné názory
 • Jak napsat text, který prodává

  O psaní produktových popisků se toho už mnoho řeklo a ještě o něco víc napsalo. Přesto si můžeme často přečíst texty, které nejsou „úplně ono“. Většinou to není tím, že by jim něco chybělo – naopak hodně toho přebývá. Následujících pět bodů berte tedy jako inspiraci k tomu, aby se vaše texty staly zase o něco atraktivnějšími.

  21. 3. 2016 Kristýna Horová Žádné názory
 • Rozhovor s Adamem Fendrychem: Design má obrovský dopad na náš život

  Kdo je Adam Fendrych? Na Twitteru o sobě tvrdí, že je vyznavačem teorie i praxe minimálního nutného úsilí. V Dobrém webu školí od roku 2008. Už přes rok krotí informace a maluje interakce jako UX designér v České televizi. Rád se tváří jakoby nic, ale má za sebou řadu přednášek na českých i zahraničních konferencích a v oboru UX právem patří mezi uznávané odborníky. Já na něj například vím, že nesnáší papriku a miluje čokoládu a badminton. V rozhovoru prozradil, jak se dívá na design a jak hodnotí své lektorování.

  27. 11. 2014 Dagmar Plotěná Žádné názory
 • UX Masterclass Prague - Pohled na UX z mnoha úhlů, oborů a hlavně mnoha koutů světa

  2 října 2013 se v pražském hotelu Pyramida uskutečnila na české poměry jedinečná konference s názvem UX Masterclass Prague. Do Prahy díky ní zavítaly špičky světového UX, aby se podělily o své zkušenosti a ukázaly, že User Experience není pouze o uživatelském rozhraní, ale i o celkové službě, a že i malé změny mohou mít velký dopad.

  24. 10. 2013 Tomáš Ludvík Žádné názory
 • Jak napsat perfektní report z testování

  Výsledky testování nesmí zůstat jen v hlavě. Lidi odcházejí, zapomínají. Až budete za rok přemýšlet, proč jste web změnili zrovna tak a ne jinak, je dobré mít po ruce skvělý a výstižný report, ve kterém najdete odpověď.

  13. 2. 2013 Adam Fendrych Žádné názory
 • Případová studie: Výzkum s dětmi pro TýYo.cz

  Na začátku realizace projektu TýYó, dětského portálu České televize, stála myšlenka vytvořit web, který bude svým obsahem děti bavit i vzdělávat. Do jaké míry se povedlo tento záměr naplnit? V následujícím článku vám ukážeme, jakým způsobem jsme na tuto otázku hledali odpověď a co jsme se při našem hledání naučili o výzkumu s dětmi.

  27. 11. 2012 Helena Šimková Žádné názory
 • Zajímáte se o použitelnost a UX? Neprošvihněte letošní World Usability Day!

  Hravost v designu a použitelnost – jak to jde vůbec dohromady? Přijďte se podívat na konferenci World Usability Day a zkuste nahlédnout na design z různých perspektiv.

  2. 11. 2012 Nikola Dynybylová Žádné názory
 • Rozšiřujeme nabídku našich školení

  Počet školení, které pro vás pravidelně pořádáme, se vyšplhal na rovných 20 (plus jeden online kurz). Těší nás, že si z našich školení odnášíte plno nových poznatků a strávený čas hodnotíte jako užitečný. Podívejte se, co jsme pro vás od léta připravili.

  23. 10. 2012 Dagmar Plotěná Žádné názory
 • Jaký je stav českých firemních webů loni a letos?

  Michal Špaček (michalspacek.cz) je jedním z letošních porotců WebTop100 a byl jím i loni. Chcete vědět, co napsal o stavu loňských webů? Přečtěte si následující článek. Chcete vědět, co řekne o těch letošních? Přijďte na letošní konferenci WebTop100 25. října.

  5. 10. 2012 Pavel Kilian Žádné názory
 • Přijďte na Světový den použitelnosti 2009
  Sdružení SIGCHI pořádá další ročník české odnože Světového dne použitelnosti. Přijďte 12. listopadu do Palace Cinemas v Praze na Andělu. Na co se můžete těšit?
  26. 10. 2009 Adam Fendrych Žádné názory
 • Minulý měsíc na Přístupnost.cz
  Po anotaci o spuštění projektu Přístupnost.cz vám budeme pravidelně přinášet souhrnné info, co bylo na projektu Přístupnost zveřejněno a co se domníváme, že bylo zajímavé si přečíst...
  4. 7. 2008 Ivana Novotna Žádné názory
 • Spouštíme přístupnost.cz - a to opravdu pro všechny
  Pokud tvoříte web pro široké publikum, zamysleli jste se nad tím, zda je opravdu přístupný pro všechny? Že ano? Zkuste si ho tedy otestovat. Od 19. 5. 2008 spouštíme projekt Přístupnost.cz, zaměřený na pravidla, která by měl každý dobrý web designer znát. A pozor. Pro weby veřejné správy je přístupnost dokonce stanovena zákonem.
  19. 5. 2008 Ivana Novotna Žádné názory
 • Uveřejněné prezentace z odborného semináře k pravidlům přístupnosti
  V pátek 21. 9. 2007 se na Fakultě informatiky Masarykovy Univerzity konal odborný seminář k pravidlům přístupnosti. Nedávno byly prezentace z tohoto semináře poskytnuty ke stažení.
  1. 10. 2007 Adam Fendrych Žádné názory
 • Newsletter: Přístupný web – robotizace pro nás a proti nám
  V poslední době se poměrně často setkáváme s termínem „přístupnost“ ve spojení s internetovými prezentacemi, a to konkrétně s „přístupným“ či „bezbariérovým“ webem, dokola jsou totiž zmiňovány jeho zásady a výhody. A oč že jde? Přístupný web je web takový, který svým uživatelům neklade žádné překážky v jeho používání a seznámení se s obsahem, a to, ať na web přistupují s jakýmkoliv softwarovým, či hardwarovým vybavením, anebo fyzickým omezením. Přístupnost internetové prezentace není ještě stále tak dychtivě přijímaná jako jiné aspekty webu. Jeden z možných důvodů je ten, že majitelé webových stránek si úplně jasně nedokáží představit důsledky určitých mezer v přístupnosti svého webu a domnívají se, že jejich opravení jim nezajistí požadovanou přivedenou hodnotu, tudíž že ve výsledku je snažení ztrátové.
  26. 7. 2007 Ilona Podlahová Žádné názory
 • Ohlédnutí za INSPO 2007
  V sobotu 17. 3. 2007 se uskutečnil v Kongresovém centru Praha již 7. ročník konference INSPO (Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami), který pořádalo sdružení BMI (Březen měsíc internetu), AISO (Asociace Informačních Systémů pro Občany se specifickými potřebami) a Křižovatka.cz (Vyhledavač pro sociální a zdravotní oblast). V dnešním článku vám nabízíme ohlédnutí za touto akcí.
  21. 3. 2007 Adam Fendrych Žádné názory
 • Bezbariérový web na Invexu 2006
  V Brně bylo hezké počasí, Invex tradičně okupovali studenti a byznysmeni se setkávali spíš v kavárnách mezi pavilony. Přednášková místnost na Dnech krajů měst a obcí v pavilonu G1 přesto nezůstala prázdná. Příjemně mě překvapilo, že účastníci prezentace o bezbariérovém webu byli v obraze, a našli se mezi nimi jak lidé z veřejné správy, tak i tvůrci webů.
  12. 10. 2006 Adam Fendrych Žádné názory