Blog – User Experience – strana 2 - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

Blog – User Experience – strana 2

 • 2016 – rok telefonických konverzí

  Na sklonku roku 2015 jsme měli skvělou příležitost pilotovat projekt měření, vyhodnocování a optimalizace telefonických konverzí v rámci kampaně pro Českou spořitelnu. Toto téma považujeme v Dobrém webu za jedno z klíčových, díky kterému dokážeme nadále zvyšovat efektivitu kampaní svých klientů i v roce 2016. Čtěte dále a dozvíte se proč... 

 • 8 UX trendů pro váš e-shop

  Stačí pár kliknutí a máte doma košili na míru i plavbu kolem světa. Ani nemusíte sedět u počítače, potřebujete jen mobil a pár minut při čekání na tramvaj. Lidé nakupují na internetu stále víc a víc, jak na to však reagují prodejci? Podívejte se, jaké trendy ovládnou e-shopy v roce 2015.

 • Rozhovor s Adamem Fendrychem: Design má obrovský dopad na náš život

  Kdo je Adam Fendrych? Na Twitteru o sobě tvrdí, že je vyznavačem teorie i praxe minimálního nutného úsilí. V Dobrém webu školí od roku 2008. Už přes rok krotí informace a maluje interakce jako UX designér v České televizi. Rád se tváří jakoby nic, ale má za sebou řadu přednášek na českých i zahraničních konferencích a v oboru UX právem patří mezi uznávané odborníky. Já na něj například vím, že nesnáší papriku a miluje čokoládu a badminton. V rozhovoru prozradil, jak se dívá na design a jak hodnotí své lektorování.

  27. 11. 2014 Dagmar Plotěná Žádné názory
 • UXcamp Europe: Komunikace a vedení UX týmů

  UXcamp Europe je ideální příležitost k setkání s mladými UXáky, ale i s ostřílenými matadory, kteří mezi sebou sdílí novinky a zkušenosti z oboru. Přečtěte si o atmosféře berlínského UXcampu a o vybraných tématech zaměřených zejména na vytváření a vedení UX týmů, komunikaci a pohled do současnosti i budoucnosti UX.

  15. 7. 2014 Jan Rudinský Žádné názory
 • UX Masterclass Prague - Pohled na UX z mnoha úhlů, oborů a hlavně mnoha koutů světa

  2 října 2013 se v pražském hotelu Pyramida uskutečnila na české poměry jedinečná konference s názvem UX Masterclass Prague. Do Prahy díky ní zavítaly špičky světového UX, aby se podělily o své zkušenosti a ukázaly, že User Experience není pouze o uživatelském rozhraní, ale i o celkové službě, a že i malé změny mohou mít velký dopad.

  24. 10. 2013 Tomáš Ludvík Žádné názory
 • Vyhrajte vstup na nejvýznamnější evropskou konferenci o úloze UX v byznysu!

  Už 2. října se v Praze uskuteční konference UX Masterclass, na které se představí zástupci top světových UX agentur z USA, Velké Británie, Francie a dalších zemí. Tématem však nebudou UX nástroje nebo metody. Takové konference už v ČR máme. Co ale na našem trhu doposud chybí je byznysový pohled na UX. Právě proto Dobrý web prostřednictvím své UX divize ExperienceU tolik usiloval o to, aby se tato prestižní akce dostala do Prahy.

  16. 9. 2013 Petr Pluháček 1 názor
 • A takové bylo letošní UXLx v Lisabonu…

  Ve dnech 15. – 17. května 2013 se v portugalském Lisabonu, městě na sedmi kopcích, konalo již tradiční setkání odborníků na user experience – konference UX Lx. Pro několik set účastníků z různých koutů světa byly připraveny tři dny plné přednášek a workshopů těch největších světových expertů. Měla jsem tu možnost se konference zúčastnit a ráda bych se s vámi podělila o své postřehy.

  31. 5. 2013 Helena Šimková 2 názory
 • Jak napsat perfektní report z testování

  Výsledky testování nesmí zůstat jen v hlavě. Lidi odcházejí, zapomínají. Až budete za rok přemýšlet, proč jste web změnili zrovna tak a ne jinak, je dobré mít po ruce skvělý a výstižný report, ve kterém najdete odpověď.

  13. 2. 2013 Adam Fendrych Žádné názory
 • UX "team of one" je past

  Žijeme v éře digitalizace a rozmazlování zákazníků. Konkurenční boj se stále častěji odehrává na miniaturním kolbišti displeje tabletu, telefonu či notebooku. První dojem, emoce a zážitek, to jsou klíčové pojmy. Rozhoduje dobrý design. Nelíbíte se mi? Jeden klik a nakupuji jinde.

  22. 1. 2013 Adam Fendrych 1 názor
 • UX Magazine: 10 mýtů o oční kameře

  V arzenálu uživatelského výzkumníka není oční kamera žádnou novinkou. Kouzlo heatmap nyní objevili i markeťáci. S nadšeným využíváním oční kamery se masově šíří i řada omylů a mýtů. V kontrastu s nekritickým obdivem laiků si u odborníků na UX vysloužila mírný despekt a opovržení coby povrchní pozlátko. Oba extrémy jsou krátkozraké. Je na čase uvést věci na pravou míru a zbavit oční kameru nánosu bludů.

  19. 12. 2012 Adam Fendrych Žádné názory
 • Newsletter: Tipy na knihy pod stromeček

  Vánoce už klepou na dveře a vymyslet nějaký ten dárek není vůbec jednoduché. Navíc po nedávných zkušenostech s metanolovou aférou si člověk dvakrát rozmyslí, jestli bude darovat láhev něčeho tvrdšího. V Dobrém webu proto říkáme: “Ne, raději knihu!”

  Pokud tedy necháváte shánění dárku na poslední chvíli, nebo se snad chcete sami obdarovat, tak se nechte inspirovat následujícími tipy na dobré čtení z jednotlivých oblastí online marketingu.

  30. 11. 2012 Petr Pluháček Žádné názory
 • Případová studie: Výzkum s dětmi pro TýYo.cz

  Na začátku realizace projektu TýYó, dětského portálu České televize, stála myšlenka vytvořit web, který bude svým obsahem děti bavit i vzdělávat. Do jaké míry se povedlo tento záměr naplnit? V následujícím článku vám ukážeme, jakým způsobem jsme na tuto otázku hledali odpověď a co jsme se při našem hledání naučili o výzkumu s dětmi.

  27. 11. 2012 Helena Šimková Žádné názory
 • Mezinárodní uživatelský výzkum má jméno UXalliance

  Největší UX agentury světa si nekonkurují, ale spolupracují! Ve sdružení UXalliance společnými silami zkoumají uživatele po celém světě. ExperienceU, UX divize Dobrého webu, je členem této aliance.

  16. 11. 2012 Adam Fendrych Žádné názory
 • Redesign Tisknulevně.cz – případová studie zlepšení user experience

  Většina redesignů má překvapivě malý dopad na chování návštěvníků webu a jeho výkonnost. Dáte si s tím tolik práce a grafy v Analytics se ani nehnou. Jak jsme dopadli s redesignem e-shopu Tisknulevně.cz

  5. 11. 2012 Adam Fendrych Žádné názory
 • Zajímáte se o použitelnost a UX? Neprošvihněte letošní World Usability Day!

  Hravost v designu a použitelnost – jak to jde vůbec dohromady? Přijďte se podívat na konferenci World Usability Day a zkuste nahlédnout na design z různých perspektiv.

  2. 11. 2012 Nikola Dynybylová Žádné názory
 • Rozšiřujeme nabídku našich školení

  Počet školení, které pro vás pravidelně pořádáme, se vyšplhal na rovných 20 (plus jeden online kurz). Těší nás, že si z našich školení odnášíte plno nových poznatků a strávený čas hodnotíte jako užitečný. Podívejte se, co jsme pro vás od léta připravili.

  23. 10. 2012 Dagmar Plotěná Žádné názory
 • Přednášející konference WebTop100 se představují (část 1.)

  Již příští čtvrtek 25. 10. od 9:00 proběhne 11. ročník konference WebTop100. Program konference, který je tvořen 12 případovými studiemi, slibuje zajímavou diskusi nad aktuálními tématy digitálního marketingu. Požádali jsme přednášející o představení, o čem budou jejich přednášky. 

  17. 10. 2012 Pavel Kilian Žádné názory
 • Newsletter: Jak mít web přizpůsobený pro jakékoliv zařízení

  Vytváříte nový web nebo plánujete redesign? Přemýšlíte o tom, zda vytvořit mobilní verzi webu nebo chcete, aby byl váš web použitelný na jakémkoliv zařízení?

  22. 8. 2012 Michal Maňák 9 názorů
 • Newsletter: Navrhování webů s využitím metody design studio

  Příprava nové podoby webu je komplikovaný proces, který je obvykle velice náročný na čas. Požadavky z různých stran přicházejí zpravidla v nejméně vhodnou dobu, komunikace mezi velkým množstvím osob je složitá a realizace se protahuje. A to vše bez jistoty, že výsledkem úsilí bude kvalitní web.

  12. 3. 2012 Michal Maňák Žádné názory
 • Pletou se vám pojmy použitelnost a user experience?

  Nezoufejte, nejste jediní. Ačkoliv jsou oba pojmy již značně „vousaté“, v prostředí českého webu se stále jedná o relativní novinky. Tuzemské firmy teprve nedávno zjistily, že dělat weby bez přímého kontaktu s uživateli a zaměření na jejich potřeby je jako řídit auto se zavázanýma očima.

  8. 3. 2012 Adam Fendrych Žádné názory