Vyhodnocení A|B testování Pixmac - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

Vyhodnocení A|B testování Pixmac

Chceme se s vámi podělit o výsledky A|B testování fotobanky Pixmac.cz. V minulém článku A|B test fotobanky Pixmac.cz pokračuje jste se mohli dozvědět, nad čím jsme se rozhodovali.

Po 4 týdnech probíhajícího testování 3 variant jsme došli do patové situace, když se varianta jen s jedním tlačítkem stáhnout a varianta se stručným přehledem informací vyrovnaly na počet transakci přesně. Varianta s největším množstvím informací se vůči druhým dvěma nedokázala prosadit. Ztrácela jak v počtu transakcí, tak v celkových tržbách. Na její slabý výkon jsme upozorňovali již v minulém článku A|B test fotobanky Pixmac.cz pokračuje.

Po vyhodnocení testování 3 variant jsme přistoupili ke změně v testu, abychom dali možnost ukázat lepším variantám své silné stránky. Proto jsme se spolu s klientem rozhodli vypnout variantu s nejvíce informacemi a pokračovat v testu bez ní. Lepší rozhodování měla zajistit zvýšená návštěvnost do zbývajících dvou variant, a tím pádem rychlejší průběh testu.

Rozhodnout musí peníze

Ani po dalších 14 dnech samostatného testování dvou vyrovnaných variant, nedošlo k výraznému rozdílu jejich výkonu v hlavní metrice. Nepomohla ani segmentace nových uživatelů. Nejednoznačné výsledky tak zvýraznily potřebu podpůrných metrik. Při porovnání tržeb bylo vidět, že uživatelé utrácejí nejvíce na variantě se stručným přehledem informací, kde za 6 týdnů testování utratili o 22 % víc než na druhé variantě jen s jedním tlačítkem stáhnout. Protože cílem testu bylo určit, která varianta dokáže klientovi vydělat nejvíce peněz, bylo rozhodování nakonec poměrně jasné. Hlavní metrika sama nestačila, a tak vedlejší metrika testování rozhodla.

Vítěznou variantou se tedy stala varianta se stručným přehledem informací.

Z testování nás těší především to, že klient byl spokojený a chce testování tabulky ceníku vyzkoušet i na ostatních jazykových mutacích své fotobanky. Navíc spolu s Pixmacem uvažujeme o testování interního vyhledávání fotobanky.

Série článků o A|B testování Pixmacu ještě není u konce. Pavel Jašek vám ve svém článku popíše pár detailů o technické stránce testování.

Pokud vás tento blog zaujal a máte zájem naučit se jak správně A|B testování připravit a spustit, navštivte naše Školení A/B testování.

Datum vydání: 16. 12. 2010

Školení Google Analytics

  • Víte, jak kvalitní návštěvnost vám vlastně přivedla poslední marketingová kampaň?
  • Poznáte, kterou kampaň má smysl zastavit a kterou opravit?
  • Umíte zjistit, přes která klíčová slova si lidé vyhledávají vaše produkty?
  • Rozumíte přehledům splněných cílů v Google Analytics?

Odpověděli jste na všechny otázky kladně? Pak je pro vás školení Google Analytics zbytečné. Ale školení Google Analytics pro pokročilé by mohlo být to pravé.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Autor

Pavel Jašek - nová

Pavel Jašek

Názory k článku „Vyhodnocení A|B testování Pixmac“

Zatím žádné názory Přidejte svůj